Reference

Portfolio
Reference

Základní umělecká škola, Žacléř

Žacléř

Jedná se o historickou vilu z roku 1913, která původně patřila rodině Breitů. Fasáda vily byla velice zdobná, obsahovala štukatérské prvky, zastřešenou terasu, balkon v západní části, zdobné vikýře a věžičky či světlík na střeše.

Základem návrhu je nesnažit se napodobit původní vzhled štukatérských prvků „umělými“ prvky. Fasáda bude sjednocena jednotným odstínem štukatérské jemně šedé omítky. Dřevěná okna budou mít rám v barevném odstínu, aby fasádu ozvláštnili a dodali ji barevnost.  Cílem bylo optické sjednocení budovy a částečné navrácení původních prvků novým ztvárněním. Proto jsme z jižní strany navrhli zastřešenou terasu se schodištěm do zahrady, která má připomínat původní terasu a má také sloužit jako podium pro zahradní představení školy. Jedná se o monolitickou betonovou konstrukci střechy se zaoblenými rohy a dvojicí kulatých sloupů. Zábradlí černé ocelové opticky odlehčené a vyplněno ocelovou sítí. Tato síť je protažena až k zemi pod podestu z estetického hlediska. 

Zdobné stříšky budou z důvodů vysoké ceny repase vyměněny taktéž za modernější zjednodušený odkaz v podobě jehlanů. 

Stávající zahrada je pouze zatravněna a nachází se zde památný strom Magnolie. Naším cílem je tuto zahradu pozvednout a propojit více se ŽUŠ. Proto navrhujeme doplnit tuto zahradu o mlatové cestičky, které navazují na novou terasu školy a obkružují památný strom. Dominantní je osa terasa/Magnolie, proto je cesta ve stejné šířce jako schodiště, pro případné umístění židliček při venkovním představení.

V hudebních učebnách budou repasovány stávající dubové parkety a doplněny o kusový probarvený koberec sloužící jako estetický ale take akustický prvek při hraní na piano či jiné nástroje. Akustiku a vzhled dale podpoří závěsy a nový sedací čalouněný nábytek.

 

  • Datum:

    11.06. 2020

  • Klient:

  • Kategorie:

    Veřejné budovy